Yatta Mangal Ve Barbekü Keyfi

Yatta mangal ve barbekü keyfi dağ, kır, bayır ve sahillerden sonra Türk kültürünün mangal keyfini yaşadığı farklı alanlardandır. Dostlarla yapılan keyifli bir toplanma da hemen Türk insanın aklına mangal yakmak gelir. Çünkü mangal ve barbekü keyfi Türk insanın yemek kültürünü yansıtır. Fakat artık mangal ve barbekü denildiğinde akla sadece yeşil alanlar değil tekne ve yatlar gibi lüks alanlarda gelmektedir. Ayrıca mangal kültürü artık kömürlü türevlerden çıkmış yerini elektrikli, tüplü, özel taşlı vs. modellere bırakmıştır. Teknolojinin ilerlemesi ile mangal kültürü de piyasadaki yerini daha teknolojik ve daha modern bir kültüre bırakmıştır. Özellikle tekne ve yatlarda yapılan mangallar çok daha modern bir hal almıştır.

Yüzen Yatlarda Mangal ve Barbekü Keyfi

Yüzen yatlarda mangal ve barbekü keyfi denildiğinde akla lüks ve şölenli yemek toplantıları geliyor. Deniz ortasında yapılan mangalın keyfi eğlence mekânlarının olmazsa olmazıdır. Deniz de mangal ve barbekü keyfi isteyenler için özel tasarlanmış bu yatlar denizcilikteki lüksü ve kaliteyi yansıtıyor. Türkiye de her ne kadar az sayıda yat kullanıcısı olsa da yatta mangal ve barbekü keyfine olan talep gün geçtikçe artış gösteriyor. Siparişler oldukça yoğun ve dolu olabiliyor. Yat sahipleri misafirleri ile hoş sohbet edip vakit geçirirken, barbekü ve mangal yapmak için özel göreve alınmış aşçılar bu işi devralıyor.

Butik Yatlarda Barbekü Ve Mangal

Butik yatlarda barbekü ve mangal özellikle turizm sezonun yoğun geçtiği bölgelerde gerçekleşen yatta mangal ve barbekü son zamanların gözde yemek ve eğlence modası olarak yerini alıyor. Zahmetsiz ve keyifli bir mangal keyfinin yaşandığı yatlarda mangal dumanının kokusu ile çevre kirliliği de önleniyor bunun için tasarlanmış mangal çeşitleri piyasa da mevcuttur.

e4cda83d f9d6 49b1 9f9c 00acf8961bed

Yatta Mangal Ve Barbekü Keyfi

 

 

Bu İçeriği Oyla

Yorum Yap