Saatlik Boğaz Turu Organizasyonu

Tarih boyunca birçok krallığa ve medeniyete ev sahipliği yapmış eşsiz güzellikte bir manzaraya ve yedi tepeye sahip olan İstanbul, yıl içerisinde her dönemde yerli ve yabancı pek çok sayıda turisti kendine çekmeyi başarıyor.

Yılın her döneminde büyük sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan bu modern ve tarihi şehri gezmeye ve bu şehrin büyülü havasına kapılmak isteyen pek çok yerli ve yabancı turist bu şehre özgü boğaz manzarasını seyretmek için genel olarak boğaz turlarını tercih ediyor.

Boğaz turu, belli bir zaman aralığında gerçekleştiği için yerli ve yabancı bu etkinliğe katılmış tüm turistler kısa sürede bu şehrin havasını ve dokusunu gözlemleyebilir.

Boğaz Turu Nedir?

Boğaz turu, herhangi bir su kanalı olan boğazın tüm noktalarının bir deniz taşıtı ile gezilip görülmesi etkinliği olarak biliniyor. Boğaz turu genel olarak mavi ve yeşilin eşsiz güzellikteki uyumunu gözler önüne sermek için yeterli olacaktır. Boğaz turu, deniz üzerinde yapılan bir etkinlik olduğu için daha çok deniz araçları tercih edilerek yapılıyor. Bu etkinlik için en çok tercih edilen deniz taşıtları tekne ve yat olarak bilinen deniz taşıtlarıdır. Bir ya da birkaç saat sürecek bu boğaz turları sayesinde İstanbul ya da boğaza yakın olan herhangi bir şehri rahatlıkla seyredebilirsiniz.

Saatlik Boğaz Turu Hakkında

Boğaz turları konusunda pek çok organizasyon ve bu işi yapan organizasyon şirketleri bulunuyor.

Burada dikkat etmeniz gereken birkaç şey şu şekildedir:

  • Organizasyon firması
  • Rehberlik edecek kişinin bilgi durumu
  • Organizatör
  • Deniz taşıtının durumu
  • Saatlik ücretin belirlenmesi
  • Güvenilir bir organizasyon olması

Bunun gibi pek çok şeye dikkat edilmesi gerekiyor.

Saatlik Boğaz Turu Ücretleri

Boğaz turlarında ücret skalası pek çok farklı nedene bağlı olarak değişebiliyor. Ancak genel olarak bakıldığında deniz taşıtının durumu burada etkili oluyor. Eğer bir teknede boğaz turu yapıyorsanız kişi başı ücret oldukça cüzi bir rakam olacaktır. Ancak bir yatta boğaz turu organizasyonun saatlik ücreti kişi başına daha fazla olacaktır. Bu tür özellikler belirleyici olduğu için net bir rakam vermek ne yazık ki mümkün değildir.

Boğaz Turunun Güzellikleri

Bir şehri ya da boğazı deniz ile gezmek elbette pek çok insan için çok hoş ve güzel bir etkinliktir. Deniz havası almak ve bu sırada yeni yerleri rehber eşliğinde öğrenmek oldukça keyifli bir etkinlik olacaktır.

YouTube video

Bu İçeriği Oyla

Yorum Yap