Yatta Balık Turu Organizasyonları

Balık tutmak birçok insanın hobisidir. Devlet tarafından belirli yerler haricinde avlanma yasağının olması birçok kişiyi bu zevkten mahrum bırakmaktadır. Yat ve tekne turlarının çeşitli düzenlenme amaçlarına ek olarak bir yenisi de yatta balık turu organizasyonları olmuştur. Balık tutma merakı olan kişiler yat ve tekne firmaları ile iletişime geçerek önceden rezervasyon yaptırabilirler. Balıkların en çok olduğu kıyılara ve koylara gidilerek balık tutulup yatta mangal yapılabilir.

Özellikle avlanma mevsimlerinde sık sık düzenlenen bu turlara ailenizle de katılabilirsiniz.

Yatta Balık Organizasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

2018-2019 sezonlarında balık yakalamak için profesyonel Sonar olan teknede balık yakalama turları devam etmektedir. İçerisinde çeşitli saatlerde denize kıyı olan şehirlerin ilgili limanlarından kalkmaktadır. Balık avı turunda en çok takılan balıklar bulunan bölgenin balık türlerine göre değişmektedir. Özellikle Ege kıyılarında Karagöz, Dülger gibi balıkların yanı sıra ahtapot ve kalamar da ortaya gelmektedir. Yatta balık turu organizasyonları yapacak olan kişilere ekipman olarak tavsiyeler şu şekildedir. 30 40 silikon misina, 75-100 gr kurşun, 4, 5 ve 6 iğne, 1.20- 1.50 arası kaçmışlar bu iş için uygundur. Yem için ise balıkçıdan mamun ve boru kurdu temin edilmektedir.

Bunların dışında yanınızda yaşatma getirmeniz uygun olacaktır. Yakalanan tüm balıklar müşterilerin kendilerine ait olmaktadır. Balık yakalama keyfinin mükemmel derecede çıkartılacağı bu turlar son derece eğlenceli geçmektedir. Ayrıca yatta balık turu organizasyonları için tutulan tekneler balık avı turuna uygun olması gerekmektedir. Etrafında koridor olacak şekilde tasarlanmış geniş ve ağır yapısı sebebiyle daha az sallanması balık avı için uygun bir ortamı sağlamaktadır. Balık avı turlarını öğlen yemekleri ve tutulan balıkların mangal yapılarak içecekler eşliğinde yenilmesi olanağı vardır.

Yorum Yap