Lüks Tekne Kiralama

Yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan tekne turları gün geçtikçe popülerliğini artırmakta olduğunu görüyoruz. gerek magazin haberlerinde gerek dergilerde ünlülerin tekne turlarında olduğu göze çarpıyor. Masmavi denizin ortasında dalgaların sesiyle baş başa kalmayı kim istemez ki? Gökyüzünün denizin üstünde yansımasıyla huzuru hissetmek gibisi olamaz diye düşünen tatil severler yaz aylarında soluğu tekne kiralama ve tekne turlarında buluyor. Güzel yaz aylarını yakalamışken geriye kalan hangi teknenin kiralanacağı, tekne fiyatları ve tekne turları oluyor. Bu yazımızda bizde bu başlıkları inceleyeceğiz.

Hangi Tekneler Kimlere Uygun?

Öncelik olarak yaşam şekliniz, maddi durumunuz ve tekneyi ne amaçla kullanacağınız (su kayağı, yelken, balıkçılık, ya da gezme gibi) göz önüne alınması gerekir. Tekneler özel bir alanda aktivite için dizayn edilir, böylece aradığınız konfor, performans, güvenli oluşu ya da sürüş keyfi sizin ilgilenmiş olduğunuz alana yönelik teknede bulabilirsiniz. Kullanış amacınıza göre balıkçı teknesi, şişme bot, alüminyum tekne, katamaran, yelkenli ya da motorlu yat içeren yeni ya da ikinci el sürat tekneleri ya da yatlar arasından seçim yapabilirsiniz. Seçim yaparken satıcıya sorular sorarak ya da beklentinizi anlatarak size en uygun tekneyi ya da yatı daha rahat seçebilmeniz mümkün. Bütün bunlar tamamlanıp kendinize uygun tekneyi bulduğunuzda ise geriye kalan tek şey tekne kiralama oluyor.

Tekne Fiyatları

Tekne seçimi yaparken bir diğer önemli unsur ise tekne fiyatları oluyor. Kendi bütçenize uygun tekneyi bulmanıza yardımcı olacak bir çok unsur bulunuyor. Tekne fiyatları her satıcıya göre farklılık gösterse de genel fiyatları bu başlık altında listeleyeceğiz. Tekne fiyatlarını etkileyecek unsurlardan bazıları arasında sizin tekneyi ne amaçla istediğiniz de bulunuyor. Mesela;

2,5 Metrelik gezinti ya da balık avı tekne kiralama fiyatı ortalama: 4000Tl ile 5000 Tl arasında değişiyor.

Bartın’da kurucasile de bulunan 5.40 boyunda olan bir sandalı kiralama fiyatı ortalama : 15.500 Tl ile 17000 Tlarasında değişiyor.

Amatör Ruhsatı bulunan Ahşap Tekne kiralama fiyatı ise: 35.000 Tl ile 40000 Tl arasında değişkenlik gösteriyor.

Tekne Turları

Kiralamak istediğiniz tekneye karar verip tekne turlarına başlayabilirsiniz. Ya da öncelikle tekne turunu yapacağınız yere karar verip sonrasında ise tekne kiralama konusuna yoğunlaşmak mümkündür.

zyeni bonadea 1 7 1140x760 1

Lüks Tekne Kiralama

Bu İçeriği Oyla

Yorum Yap