Denizde İş Toplantısı Organizasyonu

Giderek klasikleşen iş toplantıların birçok kişi için sıkıcı ve sıradan olmaya başlamıştır. Özellikle yaz aylarında yoğun çalışma temposu insanları denizin ve güneşin eşsiz güzelliğinden mahrum bırakmaktadır. Bu durumdan şikâyetçi olan şirketler ve firmalar toplantılarını ve iş görüşmelerini artık deniz üzerinde gerçekleştirmektedir. Pek çok organizasyon için kiralanan yatlar ve tekneler, denizde iş toplantısı organizasyonu yapılırken de kullanılmaktadır. Özellikle turizm ve ticaret toplantılarının deniz üzerinde gerçekleştirilmesi oldukça hoş geçmektedir.

 

Dünyanın dört bir yanından iş için gelen kişileri düşünecek olursak, ülkemizin deniz kıyılarının ve eşsiz maviliklerinin güzelliğini ve görselliğini toplantı sırasındada fark ettirebiliriz. Yurt dışından gelen kişilerin özellikle turistik bölgelere yapacağı yatırımlar konuşulurken yapılan deniz de iş organizasyonları oldukça etkili olmuştur. Deniz üzerinde yatta ve teknede düzenlenen bu toplantılar yabancı yatırımcıları ikna etmek anlamında oldukça etkilidir. 3 tarafı denizlerle kaplı olan ülkemizin güzelliklerinin görerek yaşanması yatırım desteğini arttıracaktır. Ayrıca düzenlenme amacı ile de sıradan parti ve organizasyonlardan çok daha güzel ve keyifli geçtiği söylenmektedir.

Denizde İş Toplantısı Organizasyonu Nasıl Yapılır

Denizde iş toplantısı organizasyonu yapılma amacının ve etkili olmasının yanı sıra tekne ve yat sahiplerine de oldukça katkı sağlamaktadır. Deniz ticaret odası başkanlıkları tarafından bulunan denizde, yatta ve katta yapılan organizasyonlar son derece keyifli ve etkili geçmektedir. Denizde iş toplantısı planlamak isteyen firma ya da şirketler öncelikle bu iş için ilgili bir kişiyi görevlendirmelidir. Ardından yat ya da tekne firması ile iletişime geçerek toplantının vakti ve saati için görüşmelidir.

 

Belirlenen konsept dahilinde hazırlanacak olan toplantı ortamı şirketin görevlendirdiği kişi tarafından planlı bir şekilde hazırlanmalıdır. Özellikle turizm ve ticaret toplantılarında toplantının konusuyla alakalı gezinti rotası belirlenebilir. Denizde iş toplantı organizasyonu hangi nedenle yapılırsa yapılsın son derece kaliteli ve etkili olacaktır.

IMG 2056

Denizde İş Toplantısı Organizasyonu

Bu İçeriği Oyla

Yorum Yap